ז'בוטינסקי 22 רמת גן, 52495    ::::     טלפון: 03-6733334   ::::    פקס: 03-6730903 :::: שעות הפתיחה : 10.00 -- 16.00 ימים א-ה
ראשי   ::::  אודות   ::::  המעבדה   ::::  שאלות נפוצות   ::::  מכירות   ::::  הלקוחות   ::::  יד שנייה   ::::  צור קשר   ::::  

::::::::   שאלות נפוצות  ::::::::::::::::::::

האם כדאי לתקן רמקולים ישנים?
כן!
זוהי שאלה העומדת בפני כל "פריק" סטריאו או סתם אוהב מוזיקה.
ובכן התשובה לכך היא כן, ומדוע?

לפני 10 שנים ומעלה חברות הרמקולים התחרו ביניהם מי יותר איכותי בכל המובנים (צליל, איכות חומרים, גודל המגנט, מסגרת יציקה מאלומיניום).
היום שם המשחק הוא עיצוב של מיליון דולר עם רושם של מכשיר היי-טק, ומצד שני הוא חייב להיות הכי זול לעומת המתחרים, מה שמכריח את היצרנים לעגל פינות בהרבה מובנים ובכך לא רק להוריד את המחיר אלא בעיקר את האיכות.
הרבה אנשים עוברים שטיפות מוח ע"י אנשי מכירות ממולחים בענף הסטריאו, שהרמקול הישן שלהם לא שווה את התיקון, וכי כדאי להם לקנות רמקולים חדשים, וזה כמובן לא נכון!

הרמקול הישן שלכם, שבזמנו מחירו היה 2000–3000 ¤, היום המקביל אליו באיכות יעלה עד פי 2 יותר, וזאת בזכות הבניה האיכותית שלא נפוצה כיום, ואילו שם המשחק הוא להגיע למחיר הזול ביותר גם אם זה על חשבון האיכות.


איך תוכלו לאבחן שהרמקול שלכם הוא באמת איכותי?
קודם כל לפי המשקל, ברמקולים הישנים השקיעו במגנטים גדולים ואיכותיים שיתנו צליל מדויק נקי וחם, מסגרת הרמקול הייתה יצוקה מאלומיניום לעומת הרמקולים החדשים שהמגנטים שלהם "התכווצו" ומסגרת האלומיניום הפכה למסגרת פח או פלסטיק דקיקה ושבירה.

ברמקול שלי נקרעה טבעת הספוג המחברת את הממברנה למסגרת. הציעו לי להחליפה לטבעת גומי. הכדאי?
התשובה היא לא. במידה ותוחלף בגומי, ישתנו הפרמטרים של הרמקול (תדר תהודה, ניצולת dB וכן תחום התדרים) וזאת עקב שינוי מסת (משקל) הממברנה, מה שיוביל לשינוי הצליל.
הגומי, כידוע, הינו חומר כבר יותר מאותו חומר ספוגי, רך וקל. בנוסף, גם הגומי מתבלה, אלא שעם הזמן הוא מתקשה ונסדק (עייפות החומר).


אני גר רחוק מכם, ואין באפשרותי להגיע. האם ניתן לשלוח את הציוד באמצעות חברת שליחויות ולקבלו באותה הצורה?
ניתן לשלוח את הציוד למעבדה עם חברת הובלה, כאשר הוא ארוז בצורה בטוחה, ועם ציון כל פרטי השולח. עם סיום העבודה ניתן לשלוח אותו חזרה לכל נקודה בארץ.

מהי תקופת האחריות על התיקון שבוצע?
אנו נותנים אחריות על העבודה לתקופה של 90 יום.

הרמקולים שלי יקרים ללבי, ואני אוהב את הצליל שלהם. האם לאחר התיקון הם יחזרו לנגן באותה איכות שהייתה להם?
בוודאי. מאחר ואנו מתקנים ומשפצים את הרמקולים עם חלקים מקוריים או שווי-ערך איכותי, ויש להקפיד על זה, בזכותם תישמר איכות הצליל, גורם שהוא חשוב מאוד בציוד מקצועי לאולפנים, לתחום ההגברה ולחובבי הסטריאו.

Site by: A.C.T. Sound Engineering Ltd. - Reuven Mansharoff - 340243